Ćwiczenia na powiększenie biustu

Autor: Aleksandra Urbaniak

Ćwiczenia na powiększenie biustu nie zmienią jego rozmiaru, ale dzięki wzmocnieniu mięśni klatki piersiowej piersi uniosą się i będą wyglądać na pełniejsze. Oto 7 przykładowych ćwiczeń, które, wykonywane regularnie, zwiększą jędrność i zapobiegną opadaniu biustu.

Ćwiczenia na powiększenie biustu
fot: thinkstockphotos.com Ćwiczenia na powiększenie biustu wzmacniają mięśnie klatki piersiowej - dzięki temu piersi są lepiej podtrzymywane i wydają się pełniejsze.

Ćwiczenia na powiększenie biustu mają za zadanie wzmocnić mięśnie klatki piersiowej. Nie zmienią rozmiaru twojej miseczki, ponieważ piersi zbudowane są głównie z tłuszczu, a nie mięśni. Jedynym sposobem na trwałe ich powiększenie jest operacja plastyczna. Jeśli jednak nie chcesz sięgać po tak radykalne metody, wypróbuj ten zestaw ćwiczeń. Dobrze wyćwiczone mięśnie piersiowe lepiej podtrzymują biust, dzięki czemu piersi przybierają ładny, sprężysty kształt.

Pamiętaj też, że biust zawsze prezentuje się lepiej, kiedy twoja sylwetka jest wyprostowana, a nie zgarbiona. W tym celu wzmacniaj mięśnie pleców i kręgosłupa, które odpowiadają za utrzymywanie odpowiedniej postawy.

Zobacz też >>Kręgosłup – ćwiczenia na mięśnie pleców<<

Ćwiczenia na powiększenie i ujędrnienie biustu

Aby dzięki ćwiczeniom uzyskać piękny, jędrny biust, wykonuj je regularnie 2-3 razy w tygodniu, po ok. 10 powtórzeń. Z czasem możesz zwiększyć intensywność ćwiczeń, ale dwa treningi tygodniowo to minimum, by mięśnie stopniowo się wzmacniały.

Do wykonania niektórych ćwiczeń potrzebne są hantle. Jeśli nie masz ich w domu, możesz wykorzystać półlitrowe lub litrowe butelki z wodą.

Nie przegap

1. Ćwiczenie na powiększenie biustu: wyciskanie hantelek

Połóż się na plecach, lekko ugnij nogi. Najlepiej, aby łokcie mogły opadać poniżej linii tułowia, dlatego można wykonywać to ćwiczenie leżąc na piłce gimnastycznej. Piłka dodatkowo wzmacnia mięśnie głębokie, dzięki czemu trening jest jeszcze bardziej efektywny. Hantle trzymaj po obu stronach ramion, na wysokości klatki piersiowej. Podnieś ciężarki do góry prostując ręce (jednocześnie rób wydech), a następnie powróć do pozycji wyjściowej (wdech).

2. Ćwiczenie na powiększenie biustu: motylek

Zachowaj pozycję wyprostowanych rąk z poprzedniego ćwiczenia. Dłonie z hantlami zwróć do siebie wewnętrzną stroną. Opuszczaj hantle, uginając łokcie i rozchylając ramiona na boki (między ramionami utrzymuj kąt rozwarty). Powróć do poprzedniej pozycji. Ćwiczenie to nazywa się motylkiem albo rozpiętką. Podczas jego wykonywania pamiętaj o właściwym oddechu (wdech przy opuszczaniu, wydech przy unoszeniu hantli).

3. Ćwiczenie na powiększenie biustu: spin doctor

Stań prosto w lekkim rozkroku. Wyciągnij przed siebie wyprostowane ręce. Staraj się wyciągać dłonie jak najdalej - jakbyś chciała dotknąć dalekiego punktu w oddali. Jednocześnie powoli przybliżaj do siebie dłonie, aby w ostatniej fazie ruchu złączyć je ze sobą. W czasie ćwiczenia powinnaś odczuwać napięcie w klatce piersiowej.

Sposoby na powiększenie biustu

Aby powiększyć optycznie biust, oprócz ćwiczeń stosuj też zabiegi pielęgnacyjne:

  • podczas codziennego prysznica oblewaj piersi naprzemiennie ciepłą i zimną wodą - to ujędrni biust i lekko go uniesie;
  • po prysznicu zrób masaż piersi olejkiem lub specjalnym serum poprawiającym wygląd biustu (masuj okrężnymi ruchami, lekko uciskając piersi nie krócej niż przez 2 minuty);
  • raz w tygodniu rób peeling skóry gruboziarnistą solą morską - nie tylko pomoże złuszczyć martwy naskórek, ale także pobudzi krążenie dzięki czemu piersi zrobią się lekko obrzmiałe i jędrniejsze;
  • zawsze noś odpowiednio dobrany biustonosz, a w nocy i w trakcie treningów zakładaj miękki stanik sportowy - zapobiegnie to rozciąganiu się skóry i opadaniu biustu.

4. Ćwiczenie na powiększenie biustu: napinanie

Usiądź na piłce gimnastycznej (lub – gdy jej nie masz – na krześle) i wyprostuj plecy. Aby utrzymać stabilność, lekko rozstaw nogi. Złóż dłonie przed sobą jak do modlitwy. Łokcie odwiedź na boki - tak, żeby przedramiona znajdowały się równolegle do podłogi. Z całej siły dociskaj dłoń do dłoni, aby poczuć napięcie w klatce piersiowej. Wykonaj 10 powtórzeń (na przemian napinając i rozluźniając mięśnie).

5. Ćwiczenie na powiększenie biustu: otwieranie i zamykanie

Zachowaj pozycję siedzącą z poprzedniego ćwiczenia. Tym razem nie musisz trzymać w rękach hantli. Złącz łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej, wewnętrzną stroną przedramion do góry w taki sposób, żeby przedramiona zasłaniały ci widok. Ręce mają być zgięte pod kątem prostym. Następnie rozłącz ręce „otwierając” je jak książkę, tak aby ręce znalazły się po obu stronach ciała. Przy odwodzeniu ramion na boki wypinaj klatkę piersiową do przodu. Wykonaj 15 powtórzeń. Za każdym razem pamiętaj o łączeniu łokci i nie opuszczaj rąk.

6. Ćwiczenie na powiększenie biustu: wędrujące pompki

Przejdź do pozycji jak do pompek: rozstaw ręce na szerokość barków, palce skieruj do przodu, kolana oprzyj na podłodze – im większy kąt między udami a tułowiem, tym trudniejsze jest ćwiczenie. Utrzymuj ciało w jednej linii. Powoli opuszczaj się uginając łokcie (rób przy tym wdech) aż do momentu, gdy klatka piersiowa znajdzie się między dłońmi. Następnie powróć do poprzedniej pozycji prostując łokcie (rób przy tym wydech). Po wykonaniu jednej-dwóch pompek oderwij kolana od podłogi i oprzyj się wyłącznie na palcach stóp (pozycja jak do klasycznej pompki). Przesuń najpierw nogę, a potem rękę w bok i na czworaka przesuń się o kilkadziesiąt centymetrów. Zrób kolejną pompkę i przesuń się w drugą stronę.

7. Ćwiczenie na powiększenie biustu: pompki w planku

Przyjmij pozycję planku (deski). Wyprostuj jedną rękę, a potem drugą przechodząc w plank na prostych ramionach. Następnie ugnij kolejno łokcie wracając do pozycji deski na przedramionach. Powtarzaj naprzemiennie.

Polecamy
Trening Victoria's Secret - ćwicz jak słynne modelki

Trening Victoria's Secret - ćwicz jak słynne modelki

Trening Victoria's Secret składa się z ćwiczeń na brzuch, talię, biust, pośladki i nogi. To właśnie im słynne aniołki ...

Zobacz także