Aplikacje na smartfony dla biegaczy. 9 najlepszych aplikacji motywujących do biegania

Autor: Monika Majewska

Aplikacje do biegania są oryginalnym urozmaiceniem długich i monotonnych biegów. Dzięki aplikacjom na smartfony dla biegaczy możliwe jest monitorowanie czasu, prędkości i dystansu, jaki przemierzyliśmy oraz liczby spalanych kalorii. Dodatkową motywacją do większego wysiłku są także wskazówki osobistego trenera audio czy moduł diety, który pomaga zwiększyć postępy w odchudzaniu. Ponadto dzięki programom, które są zintegrowane z portalami społecznościowymi, możesz także śledzić trasy biegowe i postępy w treningach swoich znajomych. Sprawdź najlepsze, darmowe aplikacje na smartfony motywujące do biegania.

Aplikacje do biegania są oryginalnym urozmaiceniem często długich i monotonnych biegów. Aby zainstalować elektronicznego trenera, wystarczy posiadać smartfona z systemem Android lub iOS. Dzięki aplikacjom dla biegaczy możliwe jest monitorowanie czasu, prędkości, dystansu i ilości spalanych kalorii podczas biegu. Dodatkową motywacją do większego wysiłku są także wskazówki głosowe oraz moduł diety, który oblicza dzienny bilans energetyczny, co z pewnością pomaga kontrolować proces odchudzania. Co więcej, aplikacje nie są ograniczone tylko do biegania. Mogą służyć także chodziarzom, rowerzystom, narciarzom, a także osobom... jeżdżącym na wózku inwalidzkim. Sprawdź najlepsze, darmowe aplikacje na smartfony motywujące do biegania.

Aplikacje do biegania

1. Allsport GPS pokaże prognozę pogody

Aplikacja, która wyróżnia się spośród innych zintegrowaną prognozą pogody, na bieżąco zapisuje wyniki, dostarczając statystyki dotyczące ilości spalonych kalorii, przebytego dystansu, prędkość biegu, itp. (statystyki te są aktualizowane co 10 sekund). Allsport GPS pokazuje także widok trasy na mapie. W wersji płatnej można zainstalować aplikację z dostępem do map topograficznych.

2. BadaSports - aplikacja dla biegaczy i osób na wózku inwalidzkim

Aplikacja BadSports monitoruje treningi w kilku dyscyplinach: od biegania po jazdę na... wózku inwalidzkim. Podobnie jak pozostałe programy dla biegaczy oblicza spalane kalorie, czas, dystans i prędkość biegu (co ciekawe, aplikacja oblicza najniższą, najwyższą i średnią prędkość biegu). Ponadto mierzy wysokość nad poziomem morza oraz zapisuje drogę, którą przebyliśmy. Wszystkie dane są zapisywane na mapie, a następnie prezentowane na wykresach i zapisywane w historii aktywności.

3. Endomondo Sports Tracker pozwala śledzić postępy w treningach znajomych na Facebooku

Podczas treningu możesz śledzić trasę na mapie dzięki GPS-owi oraz korzystać z funkcji trenera audio. Podczas biegu, w zależności od ustawień, lektor co kilometr podaje przebyty dystans oraz tempo, w jakim został pokonany ostatni kilometr. Masz także możliwość porównywania swoich wyników z wynikami znajomych, co może działać motywująco. Integracja z serwisami społecznościowymi pozwala bowiem śledzić postępy w treningach znajomych lub udostępniać im na żywo przebieg swojej trasy.

4. MapMyRide posiada moduł diety

Program śledzi liczbę spalanych kalorii, czas, dystans i tempo biegu. Poza mapą jest także moduł diety, który pomaga zoptymalizować sposób odżywiania. Dzięki niemu masz bowiem możliwość rejestrowania ilości zjedzonych posiłków, zliczania kalorii spalonych i dostarczonych - w ten sposób aplikacja oblicza twój dzienny bilans energetyczny. Niestety, aplikacja jest dostępna tylko w języku angielskim.

Czytaj też: Akcesoria do biegania - przegląd gadżetów, które ułatwią ci trening

5. MiCoach - osobisty trener 24 h

Aplikacja pełni funkcję osobistego trenera: możesz w łatwy sposób stworzyć swój plan treningowy (ze szczegółami, takimi jak& możliwość określenia dokładnego typu obuwia sportowego). W trakcie jego realizacji będziesz mobilizowana do wysiłku komunikatami elektronicznego trenera, który będzie śledził twoje postępy i poinstruuje, co trzeba w danym momencie zrobić, np. przyspieszyć lub zwolnić. Ponadto aplikacja jest zintegrowana z odtwarzaczem mp3. Wszystkie rezultaty są na bieżąco przesyłane do serwisu on-line miCoach.com, gdzie możesz przeglądać szczegółowe statystki swoich treningów.

6. MyTracks współpracuje z czujnikami (np. pracy serca)

Aplikacja nie posiada lektora, który poprowadzi trening, ale za to jest wyposażona w mapy, na których można wyszukiwać trasy biegowe, śledzić przebytą przez siebie drogę itp. Po powrocie do domu można na komputerze przeanalizować swoją prędkość, trasę, dystans. Program pozwala także na oznaczanie punktów orientacyjnych (waypointów) oraz eksport danych do Google Maps, Documents lub Fusion Tables. Co ciekawe, aplikacja współpracuje z czujnikami (np. pracy serca), które są zgodne ze standardami Bluetooth, ANT+ lub SRM.

7. RunKeeper - w treningu pomagają wskazówki głosowe

W czasie biegu aplikacja pozwala na monitorowanie przebytego dystansu, prędkości i ilości spalanych kalorii. Rejestrowana jest też ścieżka treningu, co jest pomocne przy wyznaczaniu kolejnych tras biegowych. Motywację do większego wysiłku zapewniają wskazówki głosowe elektronicznego trenera. Ponadto po treningu możesz sprawdzić, w jakim stopniu zrealizowałaś swoje cele, korzystając z portalu RunKeeper.com.

8. Runtastic - odtwarzacz muzyczny ułatwi trening

Aplikacja udostępnia prosty dziennik, w którym automatycznie są rejestrowane dane, takie jak: czas, dystans, spalone kalorie, prędkość czy wysokość nad poziomem morza. Można je na bieżąco analizować i porównywać z wynikami historycznymi. Ponadto możesz śledzić trasę biegu przy użyciu wbudowanego urządzenia GPS i przez satelity. W treningach pomaga odtwarzacz muzyczny, a w wersji płatnej również wskazówki głosowe.

9. Sports Tracker znajdzie dla ciebie najlepsze trasy do biegania

Podobnie jak inne aplikacje pomaga tworzyć statystyki treningów, śledzić trasę, określać prędkość i tworzyć plany treningowe. Zaletą aplikacji jest to, że GPS włącza się automatycznie, gdy tylko zaczniesz trening. Ponadto możesz wybrać rodzaj mapy (zwykłą lub satelitarną). Nie musisz się także logować na portalu, by zobaczyć swoje szczegółowe wyniki, ponieważ mapki, wykresy i inne parametry treningu są dostępne w wersji mobilnej. Ponadto dzięki podglądaniu użytkowników Sports Trackera możesz poznać inne ciekawe i często uczęszczane trasy.

Polecamy
BIEGANIE: 9 porad jak zacząć regularnie biegać i się nie zniechęcić

BIEGANIE: 9 porad jak zacząć regularnie biegać i się nie zniechęcić

Chcesz zacząć regularnie biegać, ale z wyjściem z domu i mobilizacją do treningu zawsze masz problem? Oto 9 porad, dzięki ...

Zobacz także