Jak ubrać się na zumbę? [ZDJĘCIA]

Autor: Alicja Walichnowska

Zastanawiasz się, jak ubrać się na zumbę? Na stronach internetowych przeczytasz, że zumba nie wymaga specjalnego stroju, jednak choć nie jest to konieczne, warto byś wiedziała, w czym tańczy się najwygodniej. Zobacz zdjęcia ubrań, w których najlepiej iść na zumbę.

Ciuchy, w które ubierzesz się na zumbę nie mogą krępować i ograniczać ruchów. Na pierwszych zajęciach dowiesz się, że trening ma być zabawą dla ćwiczących, dlatego też to, co masz na sobie, nie jest najważniejsze. Wiadomo jednak, że w nieodpowiednim ubraniu - zbyt ciasnym, luźnym lub nieoddychającym - będziesz czuła się niekomfortowo, dlatego zanim zapiszesz się na zajęcia, przeczytaj, jaki strój będzie najlepszy do zumby.

Kilka rad w co ubrać się na zumbę:

  • Zwróć uwagę, by twoje ubranie było wygodne. Wybierz taki zestaw, w którym czujesz się dobrze i z radością możesz spojrzeć na siebie w lustrze.
  • Pamiętaj, że to jak wyglądasz, ma wpływ na to, jak się czujesz. Dobierz strój do sytuacji - będziesz na zajęciach sportowych, dlatego wybierając top, weź pod uwagę nie to, czy jego kolor podkreśla barwę twoich oczu, a raczej to, czy wykonany jest z dobrze przepuszczającej pot tkaniny.
  • Dobierz koszulkę w taki sposób, by nie była zbyt opięta, ani zbyt luźna. Dobrze, by górna część stroju nie była zbyt krótka. Na pewno nie byłabyś zadowolona, gdybyś przez całe zajęcia nerwowo obciągała podnoszącą się przy każdym ruchu bluzkę.
  • Pamiętaj, że na zajęciach zumby spalasz ponad 600 kcal na godzinę, dlatego zwróć uwagę, by strój był wykonany z materiałów oddychających, przepuszczających nadmiar potu. Jeśli nie jesteś przekonana do ubrań z tego typu tkanin, wybierz bawełnę, zrezygnuj natomiast z materiałów syntetycznych. To powinno zapewnić ci komfort ćwiczeń.
  • Pamiętaj, że w sali będzie wisiało dużo luster, dlatego jeśli masz kilka kilogramów nadwagi, ubierz się tak, by patrząc w lustro, czuć się dobrze.
  • Wybierz buty, w których nie będziesz się ślizgać po podłodze. Zdecyduj się najlepiej na obuwie sportowe, które wcześniej już wypróbowałaś.

Zobacz galerię strojów do zumby

Modne t-shirty i topy na zumbę
fot: 1. River Island top. Luźny, neonowy top na grubych ramiączkach. Obszyty czarną, kontrastującą lamówką. Z dużym, półokrągłym dekoltem i kieszonką na wysokości klatki piersiowej. Cena 75zł. 2. Reebok DANCE F DIR - Koszulka sportowa - różowy. Cienka wygodna koszulka w modnym, neonowym kolorze. Obszerny, swobodny, niekrępujący ruchów t-shirt. Cena 89 zł. 3. Biustonosz sportowy Reebok, wykonany z oddychającego materiału top na grube ramiączka w modnym, neonowym kolorze. Cena 79 zł. 4. Nike Performance SCOOP - Biustonosz sportowy – czarny. Wykonany z oddychającego materiału, czarny top marki Nike świetnie sprawdzi się na zajęciach zumby. Cena 79 zł. 5. Puma biustonosz sportowy. Dzięki temu, że top ma nietypowy wzór, wystarczy połączyć go ze spodniami w jednolitym kolorze. Cena 89 zł. 6. Roxy MIX IT UP - Biustonosz sportowy – czarny. Bardzo elegancki biustonosz sportowy, który możesz traktować jak top. Cena 159 zł. zobacz galerię
Zobacz także