TURBO SPALANIE Ewy Chodakowskiej – zasady i efekty treningu [WIDEO]

Autor: Karolina Gołoś

Turbo Spalanie to jeden z najpopularniejszych zestawów treningowych Ewy Chodakowskiej. Nastawiony jest na jak najszybsze zgubienie zbędnych kilogramów, a pierwsze efekty daje już po miesiącu regularnych ćwiczeń. Na czym polega Turbo Spalanie? Komu jest polecane i jakie dokładnie daje efekty?

Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej to jeden z jej trudniejszych programów treningowych, dlatego polecany jest szczególnie tym osobom, dla których fitness nie jest obcy. Amatorzy, którzy dopiero chcą zacząć i zdecydują się na ćwiczenia z Ewą Chodakowską, mogą mieć spore problemy z przebrnięciem przez cały plan treningowy.

Czytaj też: Jak ułożyć plan treningowy?

Turbo Spalanie: na czym polega?

Tajemnica skuteczności Turbo Spalania tkwi w interwałach i braku przerw między ćwiczeniami, które przedzielone są wysiłkiem typu kardio (marsz). Podczas dziewięciu rund wzmacniamy wszystkie partie mięśni ciała, ze szczególnym naciskiem na mięśnie brzucha. W każdej rundzie wykonujemy jedynie dwa ćwiczenia - po około 20 sekund każde. We wszystkich rundach, nie robiąc przerw, wykonujemy 4 serie ćwiczeń. Między rundami możemy pozwolić sobie jedynie na 10-sekundowy marsz. Efektywność 45-minutowego treningu zależy głównie od tempa i staranności wykonywania zadań.

Czytaj też: Przykładowe ćwiczenia kardio w domu

6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej
Wykonując ćwiczenia zawsze pamiętajmy o prawidłowym oddechu. Podczas ćwiczeń siłowych wydech należy robić w momencie największego spięcia mięśni, bo zwiększa to efektywność ich pracy.

Trening Chodakowskiej na brzuch i nogi

Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej nie wymaga od ćwiczącego specjalnej gibkości czy zwinności, ale niezbędna jest dość dobra kondycja. W czasie treningu nie ma czasu na przerwy, a ćwiczenia mimo iż proste, angażują wszystkie mięśnie. Podczas treningu Turbo Spalanie pracujemy głównie nad mięśniami brzucha wykonując "spięcia" na różne sposoby. W treningu spory nacisk kładziony jest także na mięśnie nóg, szczególnie ud, które zaangażowane są m.in. przy wykonywaniu przysiadów.

Turbo Spalanie: jakie daje efekty?

Aby trening był efektywny należy go powtórzyć minimum 2 razy w tygodniu, choć oczywiście najlepsze rezultaty przyniesie ćwiczenie co drugi dzień. Już po miesiącu z Turbo Spalaniem można stracić około 3-5 cm z obwodu brzucha oraz zgubić około 3 kilogramów. Należy jednak pamiętać, że jeśli zależy nam obniżeniu masy ciała, konieczne jest dołączenie do ćwiczeń odpowiedniej diety. Do najważniejszych efektów Turbo Spalania oprócz utraty masy ciała i modelowanie sylwetki należy również poprawa kondycji i wytrzymałości.

Początki pracy z Ewą Chodakowską mogą być sporym wyzwaniem, jednak już po kilkunastu regularnych treningach będziemy w stanie wykonywać poprawnie i w odpowiednim tempie wszystkie ćwiczenia, dzięki czemu wypracowanie kolejnych efektów przyjdzie łatwiej i z większą przyjemnością.

Lubisz próbować różnych treningów? Poznaj Olę Żelazo i Sylwię Wiesenberg

Polecamy
Ćwiczenia na mięśnie brzucha - trening Oli Żelazo [WIDEO]

Ćwiczenia na mięśnie brzucha - trening Oli Żelazo [WIDEO]

Chcesz mieć płaski, jędrny, delikatnie umięśniony brzuch? Trenerka Ola Żelazo pokazuje specjalnie skomponowany zestaw ćwiczeń, które wzmocnią i wyszczuplą brzuch ...

Polecamy
Biżuteria sportowa - przegląd modnych dodatków dla aktywnych

Biżuteria sportowa - przegląd modnych dodatków dla aktywnych

Biżuteria sportowa to sposób na wyrażenie siebie i pokazanie innym swojej pasji. Dyskretna bransoletka lub wisiorek nawiązujące do ulubionej dyscypliny ...

Zobacz także